molen1Praca w innym kraju, życie w innym kraju. Często podchodzi się do tego łatwiej niż jest w rzeczywistości.

Może myślisz: mam tutaj swoje Polskie kontakty, żyje i funkcjonuje w małej społeczności pochodzenia polskiego, które rozumie mój język i moje potrzeby. Dlaczego miałbym się nauczyć obcego i trudnego języka? Jest to wybór.

Twoje kontakty z krajem w którym się osiedliłeś w wyniku tego nigdy ani nie będą intensywne, ani nie pozwolą się zaangażować. Grozi wówczas izolacja, zarówno w życiu codziennym w pracy jak i poza nią. W związku z tym nie masz możliwości zbliżenia się do Holendrów lub Belgów, z którymi niewątpliwie masz do czynienia.

Holendrzy oraz Belgowie oczekują od Ciebie inwestowania w ich język, początkowo bardzo trudnego – aby móc wyrażać się w ich języku ojczystym. Holenderski i Belgijski system szkoły średniej daje możliwość nauki języka angielskiego, ale i często również języka niemieckiego, a głównie w Belgii języka francuskiego, aby za pomocą tych obcych języków móc porozumiewać się w wielu częściach świata. Mówi się że są to języki podstawowe i niezbędne.

W Polsce w ostatnich latach nauczanie również skoncentrowane jest na nauce języków, ale język niderlandzki jest na świecie „małym” językiem, który w rzeczywistości jest stosunkowo mało używany. Jeśli planujesz zatrzymać się na dłużej w Holandii lub Belgii, to znajomość języka jest konieczna. Chcesz, aby zrozumiał Cie pracodawca, lub nauczyciel Twojego dziecka. Chodząc do lekarza rodzinnego czy do szpitala.

Biuro doradcze Infopol spełnia potrzebę wielu Polaków poprzez organizowanie kursów języka niderlandzkiego pod kierunkiem dyplomowanego nauczyciela języka niderlandzkiego, który w stopniu podstawowym posługuje się językiem polskim. Ponieważ jest to kurs języka niderlandzkiego, nauczyciel będzie jak najmniej komunikował się w języku polskim.

Co jest potrzebne, aby uczestniczyć w kursie? O tym możemy powiedzieć krótko. Nauczyciel nie nauczy Cię języka niderlandzkiego. Musisz zrobić to sam. Języka niderlandzkiego uczysz się sam. Nauczyciel jest pomocną dłonią, która poprowadzi się podczas nauki mówienia, czytania jak i pisania w tym języku. Ponadto nauczyciel pewne rzeczy zapisze na papierze, tak abyś zawsze mógł wrócić do omawianego materiału. Dzięki aktywnej postawie, która składa się również z wykonywania zadań domowych, możesz wspomóc proces nauczania.

Po pewnym czasie nastąpi podział grupy na studentów chcących uczyć się języka niderlandzkiego w szybkim tempie i na tych którzy potrzebują więcej czasu. W zależności od zainteresowania, Infopol umożliwi uczestniczenie w przyspieszonym kursie języka niderlandzkiego. Ten rodzaj kursu jest bardzo intensywny i będzie najprawdopodobniej odbywał się dwa razy w tygodniu wieczorem.

Więcej informacji udziela Adviesbureau Infopol

Malgorzata Lukasik

tel: 0031630384591

E-mail: lukasik@info-pol.eu